Over deze Collectable
In 1964 werd de Porsche 911 voor het eerst leverbaar als opvolger van de 356, sneller, ruimer, en voorzien van een heuse 6-cilinder boxer. Ook de 356 was al een vlotte en sportieve coupé, maar de 911 was toch duidelijk een stap vooruit. Dat de 911, ondanks het bijzondere concept (motor achterin) zo’n succes zou worden had Ferry Porsche nooit durven dromen. Niet alleen de sportieve automobilist wist de 911 te waarderen, ook op rally en race gebied werd de auto een icoon. De T-modellen van de 911 zijn en waren de instappers van de 911 maar toch altijd iets bijzonders. Zo bijzonder zelfs, dat Porsche sinds de 991 serie ook alweer een “T” in haar programma heeft. Een auto die iedereen weer terugbrengt naar de essentie van het autorijden zonder overbodige luxe en poespas. De eerste T-modellen kwamen eind 1968 op de markt als 2 liter. Later werd de 2.2 liter geïntroduceerd en de laatste T-modellen hadden 2.4 liter inhoud. Weliswaar “slechts” 140pk, maar door het lagere gewicht en lekker koppel een hele vlotte auto en sneller dan de vroegere S modellen.
De hier aangeboden 911 2.4T werd in 1973 geleverd in de VS aan de eerste eigenaar in de kleur zwart. Bijzonder is dat de auto is uitgerust met een electrisch (en goed werkend) schuifdak! Dat rijdt een stuk beter dan een Targa die je vanaf 100kmh eigenlijk al niet open kunt rijden. Hij is recent vakkundig gerestaureerd door onder andere Porsche specialist Erpa. Carrosserie, plaatwerk, motor en versnellingsbak zijn allemaal aangepakt en gereviseerd en gerestaureerd. Alles keurig onderbouwd door vele facturen met een totaalbedrag van zo’n 85.000,- euro, en waarschijnlijk zijn er nog veel meer duizenden euro’s ingegaan. De "matching" motor start direct, loopt soepel en hangt heerlijk aan het gas. Onze fotograaf nam de auto mee voor de fotoshoot en kwam met een brede smile op zijn gezicht terug. Wat rijdt zo’n ding goed zei hij na het uitstappen en dat voor een meer dan 50 jaar oude auto! Het spuitwerk is keurig en alles ziet er fris en netjes uit. Ondanks het feit dat er door de vorige eigenaar heel veel in de auto was geïnvesteerd heeft de huidige eigenaar er nog het nodige aan gespendeerd om er een perfect rijdende auto van te maken.
Onze mening
De 911 2.4T die we hier aanbieden is echt een hele leuke 911 uit de F-serie. Goed gerestaureerd, voorzien van een zeldzaam schuifdak en een heerlijke driver. De vorige eigenaar heeft serieus geld (waarschijnlijk 100k plus zonder de investering in de auto) in de auto gestoken om er weer een mooi en fris exemplaar van te maken en de huidige eigenaar heeft er nog het nodige aan besteed om de rij-eigenschappen te optimaliseren. Een auto waar je echt van kunt genieten. Koop je zelf een opknapper, dan ben je gegarandeerd veel meer kwijt dan dat je deze kant- en klare auto koopt.
Over de verkoper
De vorige eigenaar heeft de 911 direct na aankoop onder handen laten nemen en alles laten aanpakken. Het was zijn jeugddroom en de auto moest weer helemaal aan zijn wensen voldoen. Kosten nog moeite werden gespaard. Helaas is er van rijden weinig terecht gekomen aangezien de privésituatie is veranderd waardoor er geen ruimte meer was voor een derde auto. Hij reed er nog geen 1.000km mee en verkocht de 911T vorig jaar bij The Collectables aan de huidige eigenaar. Die had er duidelijk andere plannen mee en heeft er zo'n 5.000km bij gereden. Omdat hij nog een 911T in zijn bezit heeft en recent ook nog een 930 Turbo heeft gekocht mag deze T naar een nieuwe eigenaar.
Technische details
De onderstaande specificaties, upgrades en onderhoudshistorie geven een compleet beeld van de staat en uitrusting van deze Porsche 911 T 2.4.
Uitrusting
Deze 911 is o.a uitgerust met:
- Schuifdak
- Fuchs velgen 6x15
- Antenne met ontstoring
- Getint glas
Modificaties
- Comfort stoelen
- S-voorbumper
Opmerkingen
Deze 911 2.4T is optisch en technisch in zeer goede staat. Daarnaast betreft het een matching numbers auto! Zie hiervoor ook het uitgebreide taxatierapport en het geboortecertificaat.
Recente onderhoudshistorie
De 911 is bijgehouden door Porsche specialist Erpa, die ook in 2019 de auto grotendeels restaureerde en opnieuw opbouwde. Het afgelopen jaar is er bij Porsche Gelderland nog veel geïnvesteerd in de afstelling van het injectiesysteem en de ontsteking.
Inbegrepen bij verkoop
- Taxatierapport
- Geboortecertificaat
- Diverse facturen van de restauratie en uit de periode dat de auto in de VS reed.
Samenvatting
- Verkoper - Mark
- Verkoper type – Prive
- Locatie – Auto staat in Heteren
- Chassisnummer - 9113101875
- Kenteken – 98-YD-00
- Eerste registratie – 08-02-1973
- Kilometerstand – 9.753 mi
- Aantoonbaar - Gerestaureerd
- Garantie - Nee
- BTW/marge-auto - Marge
- Carrosserie - Coupé
- Motor – 2.4 L boxer-zes-cilinder met 140 pk
- Aandrijving - Achterwielaandrijving
- Bak - Handgeschakeld
- Exterieur - Zwart
- Interieur - Zwart
- Bekleding – (kunst)Leder
- Rokersauto - Nee
- Eigenaren – zover bekend 2 in NL
- In bezit sinds – 2025
- Banden – Vredestein Sprint Classic 185-70-15, >6mm, DOT 2020
De beschrijving van deze Collectable is met uiterste zorg tot stand gebracht, gebaseerd op de informatie van en gevalideerd door de verkoper. The Collectables voert op basis van de verstrekte informatie een (voor)selectie uit en raadpleegt openbare bronnen op eventuele onregelmatigheden. De voertuigen worden verkocht "as is" zonder enige vorm van garantie tenzij anders vermeld. Bieders dienen zich zelf te vergewissen van de juistheid van de beschrijving en kunnen desgewenst persoonlijk onderzoek (laten) doen. Alle Collectables op ons platform kunnen vooraf door kopers, uiteraard in overleg met de verkoper, worden onderworpen aan iedere mogelijke keuring, onderzoek of taxatie. Raadpleeg onze Algemene Voorwaarden voor meer details.
Ook je Collectable volledig ontzorgd (laten) verkopen aan een nieuwe liefhebber? Neem contact met ons op.