Porsche 911 Turbo S (991 mk II)
Het facelift model van de 991 Turbo S werd in 2016 geïntroduceerd.
Behalve andere lichtunits achter en gestroomlijnde dubbele knipperlichten voor is ook vooral het interieur flink geüpgraded. Het vernieuwd PCM 5 scherm reageert een stuk sneller, en is ook vele male gebruiksvriendelijker dan het prefacelift model. Ook het stuurwiel is veranderd naar een sportievere variant.
Maar ook motorisch is er een hoop verbeterd.
De 3,8 liter grote bi-turbo zescilinder boxermotor produceert nu 580 pk, 20 pk meer dan zijn voorganger. Ook het koppel nam toe met 50 Nm: hij heeft nu vanaf 2.100 tpm maar liefst 750 Nm ter beschikking. Wat dat betekent voor de prestaties? Nou, een sprintje naar 100 km/u duurt hooguit 2,9 seconden, Porsche zelf geeft aan dat het om ‘’een conservatieve schatting’’ gaat. Toch wist Top Gear bij metingen telkens 2,6 seconden te halen. Het is hoe dan ook de eerste productie-911 die onder drie seconden naar de 100 km/h sprint.
Andere verbazingwekkende getallen: 0-200 km/h duurt maar 9,9 seconden, de top ligt bij 330 km/u.
Het extra vermogen komt voornamelijk door de vernieuwde turbo’s met een grotere compressor. Variable Turbine Geometry (VTG) zorgt voor een enorm efficiënte luchttoevoer, zo efficiënt dat het zelfs een nadeel heeft: het is niet meer mogelijk een sportuitlaat te monteren, omdat er simpelweg te weinig uitlaatgas overblijft om iets leuks mee te doen.
Maar gelukkig klinkt de Turbo S van zichzelf al bruut genoeg
De response van het gaspedaal is fenomenaal goed, dat komt door de Dynamic Boost. Normaal stopt een turbo met draaien als je het gaspedaal loslaat en daarmee de gasklep sluit. Als je daarna weer op het gas gaat, duurt het logischerwijs even voor de turbo weer aangezwengeld is en weer druk kan opbouwen. Bij de Turbo S laat Porsche de gasklep open en onderbreekt alleen de brandstoftoevoer – zo blijft de turbo draaien en heeft onmiddellijk weer druk. Mooie techniek die is opgedaan tijdens de racerij. Ook de Keramische remmen zorgen voor het snel en efficient afschudden van de duizelingwekkende snelheden.
Deze origineel Nederlands geleverde 911 Turbo S met bijna alle denkbare opties is net ingereden en heeft een vlekkeloze onderhoudshistorie. Behalve een beetje steenslag is geen schade waarneembaar. Er is alle jaren goed voor gezorgd, waardoor de auto ook nog steeds onder de Porsche approved garantie valt tot en met juli volgend jaar!
Onze mening
Deze 911 Turbo S is precies zoals je hem wilt hebben. Het facelift model, helemaal vol met alle opties en een super samenstelling. De schitterende kleur Nachtblauw metallic is bijna zwart wanneer het schemert, en vol in de zon komt de diepblauwe metallic kleur pas echt goed tot zijn recht. Binnen is alles op Duitse premium klasse afgewerkt met zwart leder en carbon.
Iedere beurt is keurig op tijd uitgevoerd, en er is zelfs nog Porsche Approved garantie tot 27-07-2024.
Instappen en direct plezier dus.
Over de verkoper
Met pijn in het hart neemt de verkoper afscheid van zijn geliefde Turbo S.
Hij schrijft zelf over de auto: ‘’De beste sportauto die er bestaat. Er is heel erg comfortabel dagelijks mee te rijden, maar de weerstand in het pedaal laat je nooit vergeten wat voor immense kracht er in zit. En die kracht is zeer gecontroleerd en veilig te gebruiken. Het gevoel van de auto in de bocht, de motor in je rug, de klappen bij schakelen. Het is perfectie.’’
De liefde voor het merk is zeker niet weg. Meneer is nu op zoek naar een iets familievriendelijkere Panamera.
Recente onderhoudshistorie
- 10-05-2016 bij 11km Porsche Centrum Leusden
- 05-07-2018 bij 32.350km Porsche Centrum Leusden
- 15-05-2020 bij 61.750km Porsche Centrum Leusden
- 26-07-2022 bij 80.281km Porsche Centrum Eindhoven
Het eerstvolgende onderhoud is nodig 07-2024 of bij 110.281km.
De Porsche Approved garantie is nog geldig tot 27-07-2024. Als particuliere koper blijft de garantie gewoon geldig.
Om in aanmerking te komen voor Porsche Approved garantie wordt een strenge 111 punten check uitgevoerd door de Porsche dealer. Alleen wanneer alle punten goed zijn kan er garantie afgesloten worden.
Bij deze Turbo S is dit in juli 2023 uitgevoerd en goed bevonden.
Uitvoering
- N5 Nachtblauw metallic
- AZ Leder zwart
- 9VJ Burmester® High-End Surround Sound-System
- 474 Liftsysteem vooras
- XEY LED koplampen ZWART inclusief Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS+)
- 456 Adaptive Cruise control inclusief Porsche Active Safe (PAS)
- XUB Afdekking koplampsproeiers gespoten
- 581 Bagage net bij voetruimte passagier
- XNG Behuizing instrumentenpaneel in leder
- XNS Bekleding stuurkolom in leder
- QV3 Digitale radio
- XXD Dorpellijsten van carbon, verlicht
- 653 Elektrisch schuif-kanteldak (glas)
- 559 Glanzende sierlijsten
- 608 HomeLink® (garagedeuropener)
- 631 Indicatie maximale snelheid
- 899 ISOFIX-bevestiging voor kinderzitje op bijrijdersstoel
- XWL Lederpakket sportstoel plus
- 630 Licht-Design Pakket
- XCP Luchtinlaten achterscherm in exterieurkleur gespoten
- 489 Multifunctie en stuurwielverwarming
- XSC Porsche embleem op hoofdsteunen
- 625 Porsche Entry & Drive
- XPR Privacy beglazing achterruit
- 457 Rijstrookwisselhulp (SWA)
- 583 Rokerspakket
- XAJ Side skirts in kleur gespoten
- 541 Stoelventilatie
- 342 Stoelverwarming
- 658 Stuurbekrachtiging Plus
- XHS Tunnel achterin leder met sierstiksels
- 810 Vloermatten
- CEE Voetruimteverlichting
- XMP Zonnekleppen leder
Inbegrepen bij verkoop
- 2 originele sleutels
- Boordmap inclusief bijbehorende documentatie
Opmerkingen
Steenslag behorende bij leeftijd en kilometers
Modificaties
De raamlijsten zijn chroom, hierop zit nu een zwarte folie.
Uiteraard kan de folie verwijderd worden.
Samenvatting
Verkoper – Particulier
Locatie – Amersfoort
Chassisnummer – WP0ZZZ99ZHS160910
Kenteken – JN740V
Eerste registratie – 10-05-2016
Kilometerstand – 102.119
Aantoonbaar - Ja, a.d.h.v. facturen
Garantie – Ja, Porsche approved tot 27-07-2024
BTW/marge-auto - Marge
Carrosserie – Coupé
Motor – 3,8 liter bi-turbo zescilinder boxermotor, 580 pk 750 Nm
Aandrijving – Vierwiel aangedreven
Bak – Automaat PDK 7 versnellingen
Banden – Michelin PS4
Exterieur – Nachtblauw Metallic M5F
Interieur – Leder zwart AZ
Bekleding – Volledig leder zwart
Rokersauto – Nee
Eigenaren – 3
In bezit sinds – 28-07-2022
De beschrijving van deze Collectable is met uiterste zorg tot stand gebracht, gebaseerd op de informatie van en gevalideerd door de verkoper. The Collectables voert op basis van de verstrekte informatie een (voor)selectie uit en raadpleegt openbare bronnen op eventuele onregelmatigheden. Bieders dienen zich echter zelf te vergewissen van de juistheid van de beschrijving en kunnen desgewenst persoonlijk onderzoek (laten) doen. Alle Collectables op ons platform kunnen vooraf door kopers, uiteraard in overleg met de verkoper, worden onderworpen aan iedere
Ook je Collectable volledig ontzorgd (laten) verkopen aan een nieuwe liefhebber? Neem contact met ons op.