Over deze Collectable
Deze Mercedes CL 500 (W216) uit 2007 mag met recht iets bijzonders genoemd worden. En dan gaat het ons niet eens over zijn bekende (aantoonbare) eerste eigenaar (Dick Advocaat), maar vooral om de prachtige staat, volledige originaliteit, de complete onderhoudshistorie bij Mercedes specialisten en dealers en de unieke kleuren-combinatie.
De auto komt uit een tijd dat deze “S-Klasse Coupé” werd uitgerust met een heerlijke 5.5 liter V8 als basismotor met een uitrusting die een kleine 15 jaar later nog niet eens gebruikelijk zijn in het hogere segment. Denk aan een digitaal dashboard met night-vision, TV en DVD, soft-close deuren met dubbel glas, maar ook aan volledige elektrische stoelen met verwarming, koeling, ventilatie en massage. En automatisch opblazende kussens in de stoelen als je iets vlotter de bocht doorgaat. Maar ondanks de 388 pk, 530 Nm en de diepe brom die de V8 levert en de hoogstaande ondersteltechniek, is dat eigenlijk niet waar dit 2-ton zware brok luxe op wielen het beste uit de verf komt. Volstrekt comfortabel cruisen is waar deze Collectable voor gemaakt is. De vanaf-prijs van deze Mercedes CL was destijds ruim 150.000 EUR.
De huidige eigenaar heeft de auto gekocht met 50.000 km op de teller van de tweede eigenaar, een fervent verzamelaar van Mercedes automobielen (hij had er indertijds meer dan 100 in bezit) met een voorliefde voor rode auto’s. Daarom heeft hij de auto destijds door laten overspuiten vanuit het Obsidian Zwart naar het huidige Carneoolrood (544), een originele Mercedes-kleur. Dit is bij deze auto met de grootst mogelijke zorg gedaan. Zo zijn onder andere ook de sponningen van de deuren meegespoten. De auto heeft nu bijna 60.000 kilometer op de teller en de huidige eigenaar, een echte autoliefhebber met een hele diverse smaak in bijzondere auto’s, is vanwege de recente geboorte van zijn dochter op zoek naar een Collectable met 4 deuren
Wouter's mening
Een unieke Mercedes CL 500, de ultieme 2-deur S-Klasse, met een sluitende onderhoudshistorie, bijzondere eigenaren en in volstrekt originele staat. En binnen 2 jaar is het nog een youngtimer voor de Belastingdienst ook.
Uitrusting
Deze Mercedes CL 500 is af-fabriek geleverd met de volgende opties:
- 197U OBSIDIAN BLACK (nu dus 544U Carneol Red)
- 202B OWNERS MANUAL AND SERVICE RECORD - GERMAN
- 218 REAR-VIEW CAMERA
- 250B MOBILO LIFE / EUROPE SERVICE PACKAGE
- 260B AIRBAGLABEL – GERMAN / ENGLISH
- 289 LEATHER STEERING WHEEL WITH TRIM INSERT
- 301 ASHTRAY PACKAGE
- 310 DUAL CUP HOLDER
- 386 UNIVERSAL TELEPHONY PACKAGE
- 401 FRONT SEAT CLIMATE CONTROL
- 427 AUTOMATIC TRANSMISSION 7-SPEED
- 432 DYNAMICS SEAT, FRONT LEFT AND RIGHT
- 435 HEAD RESTRAINTS, REAR, PNEUMAT. FOLDING UP/DOWN
- 443 HEATED STEERING WHEEL
- 477 TIRE PRESSURE LOSS WARNER
- 527 COMAND DVD APS WITH NAVIGATION
- 540 ROLLER BLIND, ELECTRIC, FOR REAR WINDOW
- 551 BASIC ANTITHEFT ALARM SYSTEM (ATA)
- 581 AUTOMATIC CLIMATE CONTROL
- 610 NIGHT VIEW ASSIST
- 622 HEADLAMP WITH ILS, RIGHT-HAND TRAFFIC
- 690 EMERGENCY SPARE TIRE (MINI SPARE)
- 800A LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE
- 804A LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - BROWN
- 810 PREMIUM SOUND SYSTEM
- 814 DVD CHANGER
- 863 TV-TUNER DIGITAL TO ANALOG
- 875 HEATED SCREEN WASH SYSTEM
- 876 INTERIOR LIGHT ASSEMBLY
- 881 REMOTE TRUNK LOCKING
- 882 SENSOR SYSTEM AND ANTITHEFT ALARM SYSTEM
- 889 KEYLESS - GO
- 91V SPEED- + LOADINDEX 96Y+101Y
- 985 COC PAPER EURO 4 TECHNOLOGY W. REG. CERT. PART II
- M273 V8-GASOLINE ENGINE M273
- M55 CAPACITY 5,5 LITRE
- R01 SUMMER TIRES
- R47 19" LA WHEEL MULTISPOKE DESIGN WITH MIXED TIRES
- U12 FLOOR MATS - VELOUR
- U60 PEDESTRIAN PROTECTION - ACTIVE ENGINE HOOD
- U72 DVD PLAYER WITH REGIONAL CODE 2, EUROPE, JAPAN
- 197U OBSIDIAN BLACK (nu dus 544 CARNEOL RED)
- 804A LEATHER/NAPPA/SEMI-ANILINE - BROWN
- M273 V8-GASOLINE ENGINE M273
Modificaties
Buiten het feit dat de auto nieuw in een andere kleur geleverd was, is de auto volledig origineel.
Opmerkingen
Naast minimale gebruikssporen voor een auto van deze leeftijd, merkt de eigenaar het volgende op:
- De lichtmetalen velgen hebben hier en daar (stoeprand)schade.
- De voorbumper heeft een lichte beschadiging en de motorkap, net onder de Mercedes-ster, ook. Een goede polish kan dit probleem verhelpen.
Zie ook de foto's. Voor het Finnik rapport van deze Collectable, klik hier.
Recente onderhoudshistorie
- 50.000 km – 5 juli 2019 – Bougies vervangen, oliebeurt (filter vervangen), automaatbak olie vernieuwd en gespoeld en update Command NTG 3.5 (bij Mercedes dealer)
- 55.000 km – 14 september 2019 – Preventieve carbon cleaning
- 55.800 km – 22 november 2019 – Rubbers achteras + bus cardanas vervangen (bij Mercedes dealer)
- 57.500 km – 22 april 2020 – Servicebeurt airco en multi-riem vervangen (bij Mercedes specialist)
- 58.500 km – 28 juni 2020 – APK+ oliewissel incl. filter + nieuwe lucht- en interieurfilter (bij Mercedes specialist)
Inbegrepen bij de verkoop
- Twee sleutels
- Alle handleidingen
- Informatiebrochure met harde kaft
- Accessoires: Bluetooth cradle (orgineel), Car Pro Cool Stream (muziek streamen) en Navigations Update Command APS Europe
Over de verkoper
Erwin leest al van kinds af aan autobladen en had voor zichzelf al op hele jonge leeftijd een heel divers lijstje van droomauto’s opgesteld. Dat lijstje heeft hij nog steeds en hij heeft zichzelf door hard te werken in de gelukkige omstandigheid gebracht om er reeds een aantal van af te kunnen vinken. Zijn liefde beperkt zich niet tot een merk of land van afkomst, het gaat hem veel meer om iets wat hem aanspreekt. Hij heeft hiervoor al een Alfa 166 V6, een Audi TT en een Jaguar XJ 4.2 Supercharged gereden. Na anderhalf jaar en met name door de geboorte van zijn dochter is het tijd om afscheid te nemen van deze bijzondere Mercedes CL 500 en op zoek te gaan naar de volgende droom-auto uit zijn lijstje. Er is recentelijk over deze bijzondere wagen ook een mooie video gemaakt, zie hieronder.
Samenvatting
Verkoper | Erwin |
Verkoper type | Particulier |
Locatie | Utrecht |
Chassisnummer | WDD2163711A003053 |
Bouwjaar | 2007 |
Kilometerstand | 59.827 |
Aantal eigenaren | 3 (de 1e was Dick Advocaat) |
NAP | Ja |
Carrosserie | Coupé |
Motor | V8, 5.5l |
Aandrijving | Achterwielaandrijving |
Versnellingsbak | Automaat met schakel buttons |
Exterieur kleur | Carneoolrood (544) |
Interieur kleur | Kasjmier beige / Savannebeige |
Bekleding | Leder |
Niet-rokersauto | Ja (nooit in gerookt) |
Banden | Pirelli Sotto Zero voor & achter 5 a 6mm |