Over deze Collectable
In 1986 kwam BMW met de de meest sportieve 3 serie ooit, de M3. Een icoon die zijn mannetje stond tijdens de DTM races en in het rally geweld. De hoogtoerige 2.3 liter racemotor was deels afgeleid van de M1 / M5 motor en was in racetrim goed voor meer dan 300pk. Het was niet zoals bij veel latere versies, gewoon een dikke motor en wat technisch aanpassingen in de standaard koets. Nee de hele carrosserie werd uitgeklopt, de achterruit werd schuiner gelegd, een speciaal kunststof kofferdeksel werd gemonteerd en de wielophanging werd geheel aangepast en voorzien van 5-gats velgen. Zelfs de voorruit werd verlijmd met de carrosserie voor een betere stijfheid. Uiteraard werd de auto voorzien van sportstoelen en kwam de verbruiksmeter te vervallen om een olietemperatuurmeter te kunnen plaatsen. Er werden een aantal speciaaltjes gemaakt door BMW, ter ere van onder andere de racesuccessen. Eén daarvan is de Europameister edition, gesigneerd door de titel winnaar van 1988, Roberto Ravaglia. Een prachtige uitvoering in Macao blauw metallic, met een zilverkleurig Nappa lederen interieur.
Het hier aangeboden exemplaar is 1 van de 148 “Europameister” M3’s (nummer 131 volgens de lijst met chassisnummers van de Europameister modellen), speciaal gebouwd ter ere van het kampioenschap in 1988 dat door Roberto Ravaglia werd gewonnen en door hem met de hand werden gesigneerd. Deze M3 heeft ook nog eens het uitgebreide lederpakket met onder andere een met leder bekleed dashboard en deurpanelen. De auto kwam in 2012 als keurig exemplaar naar Nederland bij de laatste eigenaar. Om de puntjes op de “i” te zetten liet hij de auto professioneel overspuiten. Zowel van buiten, van binnen, de onderzijde en onder de motorkap is de auto in keurige conditie. Ondanks dat de auto heel weinig heeft gereden de afgelopen jaren, is het starten en rijden, zonder bijgeluiden of ongewenste rammeltjes. Even los van de zeer exclusieve M3 Sport EVO cabriolet (slechts 3 stuks gemaakt maar wat moet je ermee?) is de Europameister het in kleinste oplage geproduceerde jubileum model. Een keurige auto en geen moegestreden of ondeskundig verbouwde auto. Daarnaast een origineel Europees geleverd exemplaar met de dogleg versnellingsbak en dus de eerste versnelling links achter in plaats van de veel uit de USA afkomstige exemplaren met een normale versnellingsbak! In Duitsland had de M3, volgens de bijgeleverde copie “Fahrzeugpapieren” 4 eigenaren en in België 1 eigenaar. De laatste Nederlandse eigenaar kocht ‘m in 2012 en liet de M3 in 2017 op Nederlands kenteken registeren.
Onze mening
De “oer” M3 heeft toch een hele speciale plek in de BMW M-historie. Met geen enkel ander model boekte BMW meer race successen dan met de E30 M3. Het is een auto met nog echte motorsport genen die aangepakt moet worden om te kunnen presteren. Slechts 1200kg, dat is 1,5x zo weinig als een huidige M3! Dankzij de relatief lichte voorzijde, een heerlijke (wat rauwe) toerenmotor en het sperdifferentieel, stuurt de M3 altijd in en kan exact worden geplaatst waar jij ‘m wilt hebben. In rechte lijn geen winnaar (meer) in het huidige pk-geweld, maar op een bochtig weggetje of circuit niet te volgen. Een onvervalste stuurmansauto met een heerlijke directe respons. Zo maken ze het helaas niet meer. Dit exemplaar is een uitgelezen auto om regelmatig een mooi ritje te maken op een uitdagende weg, daar komt deze M3 het beste tot zijn recht.
Over de verkoper
De verkoper ruilde de auto in van een autoliefhebber met een hele mooie collectie die de M3 af en toe uitliet, maar verder nauwelijks gebruikte. Aangezien het merk BMW niet bij het dealermerk past waar de auto is ingeruild, wordt de M3 geveild via The Collectables
Technische details
De onderstaande specificaties, upgrades en onderhoudshistorie geven een compleet beeld van de staat en uitrusting van deze M3 Europameister.
Uitrusting
Deze M3 Europameister is onder andere voorzien van:
- Lederen bekleding inclusief deurpanelen, dashboard en middenconsole
- Metallic lak (Macao blauw)
- Electrisch Schuif - kanteldak
- 16 inch honingraad M-velgen
- Electrisch bediende ramen voorzijde
- Stoelverwarming
- Stuurbekrachtiging
Onderhoudshistorie
Helaas ontbreekt het onderhoudsboekje, maar zover bekend is de auto opnieuw gespoten en nagekeken na aankoop door de laatste Nederlandse particuliere eigenaar. Er is daarna bijna niet met de auto gereden, getuige de banden van meer dan 12 jaar oud, die er nog als nieuw uitzien. De auto is zeer recent nagelopen door een BMW specialist die de auto heeft voorzien van nieuwe vloeistoffen en filters. Verder is de M3 voorzien van een nieuwe originele BMW M3 einddemper. We adviseren een setje vers rubber voor ingebruikname.
Modificaties
- Alcantara versnellingspook (originele aanwezig)
- Radio Blaupunkt San Francisco
- Supersprint tussendemper
Opmerkingen
De M3 verkeerd in zeer nette staat voor leeftijd en kilometerstand. Het spuitwerk is netjes en alleen op de kunststof delen aan de onderzijde zijn wat lichte krassen waarneembaar. Alles functioneert zoals het hoort, en de auto ziet zowel optisch als technisch prachtig uit. Motor en versnellingsbak zweten een beetje als gevolg van het stilstaan, maar beide functioneren perfect. Het interieur is netjes en onbeschadigd, alleen het leer op het dashboard laat moet op een paar puntjes opnieuw worden verlijmd. Er is duidelijk veel aandacht besteed aan de uiterlijke staat en de techniek, diverse slangen zijn vernieuwd en er is geen roest zichtbaar!
Inbegrepen bij verkoop
- 3 sleutels
- Boekjes (Instructie, radio, M3 bijlage etc)
- Historie van eigenaren (4x Deutsche Fahrzeugbrief)
- Aankoopfactuur van 2012
- Diverse rekeningen
Samenvatting
- Verkoper type – Zakelijk
- Locatie – Gelderland
- Chassisnummer – WBSAK050901894610
- Kenteken – PP-501-L
- Bouwjaar/-datum – 11-01-1989
- Eerste registratie NL – 14-08-2017
- Kilometerstand – 147.080km
- Aantoonbaar – NAP gedurende de periode in NL
- Garantie – Nee
- Marge/BTW – Marge auto
- Carrosserie – Sedan
- Motor – 2,3 liter S14 B23 met 195pk
- Aandrijving – Achterwiel aangedreven
- Bak – Handgeschakelde dogleg 5 versnellingsbak
- Exterieur – Macao Blauw metallic
- Interieur –Zilvergrijs leder
- Bekleding – Leder
- Rokersauto – Nee
- Eigenaren – 1 eigenaar in Nederland en voor zover na te gaan, 1 in België en 4 in Duitsland
- Banden – Toyo R888, 225-45-16, DOT 2013, >4mm
De beschrijving van deze Collectable is met uiterste zorg tot stand gebracht, gebaseerd op de informatie van en gevalideerd door de verkoper. The Collectables voert op basis van de verstrekte informatie een (voor)selectie uit en raadpleegt openbare bronnen op eventuele onregelmatigheden. Bieders dienen zich echter zelf te vergewissen van de juistheid van de beschrijving en kunnen desgewenst persoonlijk onderzoek (laten) doen. Alle Collectables op ons platform kunnen vooraf door kopers, uiteraard in overleg met de verkoper, worden onderworpen aan iedere mogelijke keuring, onderzoek of taxatie. Raadpleeg onze Algemene Voorwaarden voor meer details.
Ook je Collectable volledig ontzorgd (laten) verkopen aan een nieuwe liefhebber? Neem contact met ons op.